Co to oznacza że plik jest uszkodzony?

corrupted-image

Zepsute pliki są wtedy, gdy nie ma wystarczającej liczby znaczących bajtów, co uniemożliwia otwarcie lub wyświetlanie plików.

Jednak nadal można przywrócić te pliki. W najbardziej optymistycznej sytuacji podłączasz dysk do innego komputera i odkrywasz, że tylko system operacyjny jest uszkodzony, a dane są nadal sprawne. W tym momencie ludzie po prostu kopiują dane na inny dysk. Dla dysków, które zostały porysowane lub uszkodzone, nie jest dziwną rzeczą, że trzeba odstawić pacjenta do firmy zajmującej się odzyskiwaniem danych (kliknij tutaj)

Innym częstym powodem dla użytkowników komputerów jest błędna tablica partycji. Tabela partycji może być wyświetlana jako partycja mapy partycji, która to partycja główna, rozmiar i adres początkowy partycji. Jeśli ta tabela jest uszkodzona, można użyć niektórych programów do jej odzyskania, co spowoduje pobranie plików użytkownika.

Formatowanie

Podobnie jak w przypadku usuwania plików, formatowanie partycji lub dysku spowoduje usunięcie informacji o poprzednich plikach, a także ich strukturę, ale dane nadal istnieją zgodnie z formatem systemu plików.
Na przykład, gdy poprosisz komputer, aby sformatował dysk w formacie FAT, usunie on bardzo dużą ilość danych i zastąpi je bitami o wartości 0 (zerowej), co znacznie zmniejszy możliwość odzyskiwania danych. Tymczasem format NTFS ułatwia odzyskiwanie danych nawet po sformatowaniu ze względu na unikalny mechanizm operacyjny. Ludzie często używają oprogramowania do odzyskiwania, ale ilość odzyskanych danych nie będzie już taka duża podczas odzyskiwania błędnie usuniętych plików.

Warto wejść na stronę odzyskiwanie danych z dysku warszawa gdzie możecie państwo zaznajomić się bardziej z profesjonalnym odzyskiwaniem danych z dysku, poczytać o uszkodzeniach, o systemach plików, o wirusach – zwłaszcza krypto-lockerach wołających o okup i mnóstwo innych zagadnień związanych z tym tematem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*