Usługa odzyskiwania danych przy awarii macierzy z RAID 5

odzyskiwania danych przy awarii macierzy z RAID 5

Usługa odzyskiwania danych przy awarii macierzy z RAID 5 to trudna sytuacja dla każdej firmy. Ponieważ wiele konfiguracji dysków twardych w RAID 5 jest skonfigurowanych specjalnie pod kątem nadmiarowości w aplikacjach o znaczeniu krytycznym, takich jak serwery Microsoft Exchange lub serwery baz danych Oracle, przywrócenie ich może oznaczać różnicę między zyskami i straty dla wielu firm. Ale awaria dysku RAID niekoniecznie jest problemem awaryjnym.

Skontaktuj się z nami klikając tutaj, aby uzyskać bezpłatną konsultację dotyczącą naprawy struktury systemu RAID 5.

Chociaż systemy macierzy RAID 5 oferują znakomitą wydajność oraz zwiększają szybkość i dostępność danych, w pewnych okolicznościach mogą zawieźć. MiP Data & Forensic ma bogate doświadczenie w odzyskiwaniu danych z macierzy RAID 5, zarówno w łączonych, jak i rozłożonych systemach RAID.

W większości przypadków do odzyskania danych potrzebujemy tylko dysków lub urządzeń pamięci masowej, a ze względu na duże znaczenie większości systemów RAID 5 uważamy je za najwyższy priorytet – co oznacza znacznie szybsze odzyskiwanie danych z uszkodzonych dysków twardych w macierzy i co za tym idzie – natychmiastowy zwrot danych.

Pojedyncze uszkodzone dyski w macierzy RAID i prosta naprawa RAID

Jeśli trafiliście państwo na tę stronę w poszukiwaniu usługi odzyskiwania danych z  macierzy RAID, to zapewniam, że  jesteście we właściwym miejscu. Po pierwsze, gratulacje za przeprowadzenie poszukiwań. Wielu administratorów IT automatycznie zakłada, że ​​są w stanie sprostać wszystkim problemom z komputerem, w tym awariom macierzy RAID i dysków twardych. Dziewięćdziesiąt dziewięć razy na sto, zwłaszcza jeśli problem dotyczy uszkodzenia rzeczywistego mechanicznego dysku twardego, tak nie jest.

Spójrzmy prawdzie w oczy, serwery RAID są konfigurowane tylko w tej konfiguracji, ponieważ zawierają ważne dane, takie jak serwery Microsoft Exchange, dane Oracle lub SAP. Odzyskiwanie danych o krytycznym znaczeniu jest priorytetem numer jeden MiP Data & Forensic, a my dysponujemy wszystkimi narzędziami, aby to zrobić bezpiecznie.

Wybór odpowiedniej usługi odzyskiwania RAID

Wybór odpowiedniej usługi w przypadku awarii serwera RAID jest kluczem do zapewnienia bezpieczeństwa i możliwości odzyskania danych. W ciągu ostatnich kilku lat branża odzyskiwania danych eksplodowała dzięki nowej konkurencji, zasadniczo mniejszym sklepom komputerowym wyposażonym w oprogramowanie do odzyskiwania danych, które chcą przejąć duże ilości transakcji po niskich cenach. Ten rodzaj usługi odzyskiwania danych jest trochę jak rzucanie kostką w Vegas, możesz dostać swoje dane, a możesz nie, ale za ceny takie jak 1000 czy 2000 zł (w niektórych skrajnych przypadkach) wydaje się to uczciwym hazardem dla niektórych osób.

Jeśli jednak szukasz profesjonalnej usługi odzyskiwania danych RAID, prawdopodobnie nie chcesz podejmować ryzyka. Prawdopodobnie potrzebujesz zespołu inżynierów zajmujących się odzyskiwaniem danych z macierzy RAID z doświadczeniem, które zapewnia odzyskiwanie setek serwerów RAID rocznie przez ponad dekadę.
Prawdopodobnie potrzebujesz profesjonalnej firmy wyposażonej w laboratorium, która ma pomieszczenie klasy czystości 100 , choćby po to, aby mieć pewność, że odzyskiwanie twojego serwera RAID zostanie wykonane w profesjonalnym, wolnym od ryzyka środowisku.

Prawdopodobnie chcesz współpracować z firmą, która będzie Cię informować przez cały czas oraz doprowadzi do jak najszybszego odzyskania danych. Jeśli tak jest to MiP Data & Forensic jest takim wyborem.

Usługa odzyskiwania danych przy awarii macierzy z RAID 5

to MiP Data & Forensic zadzwoń i dowiedz się wszystkiego – 22 250-00-77

Awarie macierzy RAID

Jako wielokrotnie nagradzana usługa odzyskiwania danych z macierzy RAID, rocznie prowadzimy setki zadań odzyskiwania danych z macierzy RAID. Okoliczności są bardzo różne, jak można się spodziewać, ale sednem każdej awarii macierzy RAID jest utrata dysku lub awaria w macierzy.

Ważnym faktem, na który należy zwrócić uwagę, jeśli masz system RAID 5 lub nowszy, jest to, że jeśli pojedynczy dysk twardy ulegnie awarii, bez względu na to, czy jest po prostu uszkodzony, czy fizycznie wypalony, macierz RAID może być łatwo odzyskana przy użyciu oprogramowania dostarczonego przez producenta kontrolera RAID. W takim przypadku nadal zalecamy współpracę z osobą znającą ten proces, ale z pewnością jest to przypadek, w którym można samodzielnie uruchomić uszkodzoną macierz RAID. Pamiętajcie jednak, że operacje zapisu i odczytu są nieodwracalne w skutkach, zanim więc zaczniecie samemu próbować naprawy uszkodzonej macierzy – zróbcie po-sektorowe kopie dysków z macierzy lub zadzwońcie by zapytać co trzeba zrobić by zapewnić sobie możliwość odzyskania danych w przypadku niepowodzenia własnych praktyk odzyskiwania danych z macierzy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*