Czy samodzielne próby odzyskania danych z komputera są skuteczne

Polacy są narodem, który lubi robić wszystko po swojemu. Oddajemy pole specjalistom tylko w najgorszych sytuacjach. Niestety takie postępowanie sprawdzało się kilkadziesiąt lat temu, ale nie dzisiaj, kiedy otacza nas wiele wysokorozwiniętych technologii. Samodzielne próby napraw sprzętu mogą się skończyć całkowitym uszkodzeniem i uniemożliwieniem pracy specjalistom. Często chęć samodzielnego działania pojawia się, kiedy uszkodzeniu ulega komputer. A w szczególności, kiedy tracimy dane z dysku twardego. Czy samodzielne próby odzyskania danych z komputera są skuteczne? Jeśli nie jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie to mamy raczej nikłe szanse na rozwiązanie tego problemu. Wręcz przeciwnie. Możemy nawet doprowadzić swoimi pseudonaprawami do bezpowrotnej utraty danych. Odzyskiwanie danych z dysku zewnętrznego warszawa należy powierzyć specjalistom.

 

Odzyskiwanie danych z dysków warszawa po awarii

Nie każde utracone dane da się odzyskać. Trzeba pamiętać, że nawet najlepszy specjalista ma ograniczenia. Zależy to w dużej mierze od tego, jaki jest powód utraty danych. Najczęściej sami, poprzez swoją niefrasobliwość doprowadzamy do sytuacji krytycznych. Samodzielne czyszczenie podzespołów komputera może doprowadzić do awarii dysku twardego. Dość często zdarza się również, że nasze laptopy ulegają awarią w wyniku zalania, upadku czy spięcia prądowego. Niestety nawet najwyższej klasy komputer może również ulec awarii systemowej i np. nie zapisać naszego pliku czy usunąć niewłaściwy plik.

Nie inaczej sprawy się mają jeśli popatrzymy na próby odzyskiwania danych z macierzy RAID. Polak zawsze musi sam pogrzebać i jak już nie ma innych opcji to oddaje problem do specjalistów. Oczywiście wykonując dziesiątki telefonów by ustalić gdzie jest najtaniej. Niestety dal wielu przypadków cena nie równa się profesjonalizmowi i wiedzy. Jeśli dane są cenne lepiej mieć to poczucie, że wybrało się najlepszą firmę (choćby po referencjach i bytności na rynku). Jedynym problemem poza oddaniem do firmy jest pytanie – Czy w swojej determinacji oszczędny Polak nie zniszczył sobie danych podczas usilnych prób przywrócenia danych z macierzy.

3 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*